Select Page

Zaczynamy Nowy 2017 rok. Prawdopodobnie tak jak każdego roku, będą obowiązywały różne trendy. W fotografii ślubnej zapewne tez takie się pojawią i będą zapewne mocniej działały na nasze dotychczasowe wyobrażenia. Chciałbym przedstawić Wam 3 trendy które wpływają na moje prace i spotykają się z coraz większym zainteresowaniem klientów.

1.Klasyczny Film

Fuji Provia

W czasach cyfrowej fotografii obserwuje się większe zainteresowanie fotografią klasyczną. Zdjęcia wykonywane sprzętem tradycyjnym zaopatrzonym w klisze dają poczucie pracy z duszą, czegoś co nie przemija szybko, jest klasyczne jednak nie jest niemodne. Zdjęcia są bardziej miękkie, liczy się bardziej moment i uczucie w miejsce kilkudziesięciu innych zdjęć czego jestem fanem.

 

2. Bez Photoshopa

 

Post produkcja, obróbka graficzna czy naturalne zdjęcia bez korekty wymagającej użycia Photoshopa ? Osobiście myślę, że wszystko co modne może być nie modne za chwilę. Naturalność zdjęć i ich kolorystyka bez efektów kolorystycznych WOW ! 😉  może mieć milszy dla oka, naturalny charakter a zdjęcia zawsze będą modne przez brak modyfikacji. jednak najważniejsze aby były technicznie idealne. Naprawdę jest to możliwe, nie używam PS od przynajmniej 3 lat!

 

3. Czarno-Białe

prawa autorskie zastrze�one

 

Zdjęcia czarno-białe maja swój niepowtarzalny charakter. Oglądając je naszą uwagę skupiają emocje i chwile w miejsce np. czerwonej sukienki jednej z uczestniczek przyjęcia czy kolorowego krawatu uczestnika wesela.  Jednak można skusić się o twierdzenie, że brak koloru jest dla odważnych, ponieważ większość Par lubi takie zdjęcia lecz nie podejmuje wyzwania aby całkowicie zrezygnować z koloru. Więcej odwagi kochani !

 


Trendy w fotografii ślubnej. Blog Snobista fotografik 2017