Select Page

Od kilku lat ogólnie pojęta fotografia cyfrowa staje się nieodzowną częścią naszego świata. Wszystkie telefony , tablety i inne elektroniczne ustrojstwa są wyposażone w aparaty.  I fajnie ! Możemy uwieczniać każdą chwile swojego życia, ale czy warto uwieczniać najważniejsze chwile życia znajomych ? Do czego zmierzam ?

rude-guests-1

 

Zmierzam do sytuacji w której Wasi goście utrudniają lub całkowicie psują piękne kadry tych najważniejszych momentów, ponieważ ich aspiracje fotograficzne są ważniejsze niż Wasza uroczystość. W większości przypadków robią to bezwiednie, nie wiedząc o tym ile wnoszą zamętu i jak bardzo psują istotne dla Was chwile.

2

Przypominam sobie jak kiedyś chcąc być na tyle blisko Pary Młodej aby fotografować moment wkładania obrączek, zostałem osaczony przez gości z aparatami i telefonami.  Prawdopodobnie tok rozumowania gości był jednoznaczny, ” jeśli jemu wolno, wolno i nam”.

 

wedding-unplugged

 

Gdy przeprosiłem ich szybko, najgrzeczniej jak tylko to było możliwe, usłyszałem odpowiedz ” No wie Pan co? „.  To ja musiałem się wycofać i zmienić kadry w zabawny sposób aby cokolwiek z tej ulotnej chwili zatrzymać. Efekt tego zdarzenia był jednak zupełnie inny niż oczekiwała Para.

 

 

nealejames_0057

 

 

Co robić w takiej sytuacji ?  Jak zapobiegać takim zdarzeniom ?

Podobno łatwiej jest zapobiegać niż starać się coś naprawiać.

Narodził się pomysł ślubu – Unplugged Wedding  czyli ślub z zakazem fotografowania przynajmniej do końca uroczystości ślubnej lub do pierwszego tańca.

Goście są poproszeni o wyłączenie telefonów, pozostawienie aparatów w swoich autach i nie wyjmowania ich podczas uroczystości.

Prosty przekaz na zaproszeniach ślubnych lub poinformowanie ich w inny sposób może być miłe i przynieść odpowiednie efekty. Goście są zapraszani aby się bawić, cieszyć z Parą Młodą.

56f06c52150000ad000b2bde

Czy to oznacza koniec kłopotów ?

NIE ;(

Nie zamierzam uzewnętrzniać się na temat zatrudniania na ślub zarówno fotografa jak i operatora kamery. Każdy z nich będzie starał się wykonać zlecenie jak najlepiej. Czasami się to udaje.

Nie wiem dlaczego nie wybieracie dla siebie jednej pamiątki, takiej która będzie ważniejsza i do której będziecie częściej wracali ?

kamerzysta