Select Page
zdjęcia ślubne warszawa ujęcia i innej perspektywy
Profesjonalne zdjęcia ślubne, czyli historie opowiedziane moimi obrazami.

Niektórzy fotografowie ślubni czują potrzebę umieszczenia młodej pary na każdym zdjęciu, ale te zdjęcia przekazują tylko część Waszej historii ślubnej. Osobiście zdradzę Wam, że dla mnie liczy się udokumentowanie pełnego wydarzenia wraz z jego pobocznymi scenami. Reasumując, dopóki nie wejdę w peryferia wydarzeń dziejących się za kurtyną ślubu i nie uwiecznię wątków pobocznych z tego dnia – zazwyczaj unikalnych i krzyżujących się historii najbliższych i gości, którzy cieszą się uroczystością, nie poczuję dobrze opowiedzianej historii ślubnej.

Zdjęcia poboczne – emocjonalny ładunek

Zdjęcia poboczne różnią się od głównych ujęć reakcyjnych, które obejmują Was razem  podczas gdy widzicie się pierwszy raz w ślubnych strojach, podchodzicie  do ołtarza, przysięgi lub kroicie tort weselny. Ujęcia poboczne są oddalone od głównych rytuałów dnia, ale bezsprzecznie nawiązują do tematyki Waszego ślubu. Profesjonalne zdjęcia ślubne z przygotowań czy ujęcia przyjazdu Waszych gości, poszerzają i pogłębiają historię dnia i są w rzeczywistości istotną częścią emocjonalnego ładunku. Dlatego też zdjęcia ślubne tego typu zawsze wywołują uśmiechy na twarzach moich klientów jednocześnie są mi wdzięczni za takie ujęcia zostawiając mi miłe referencje.

Zdjęcia, nie tylko ślubne to niezbędna część dnia

W dniu ślubu panna młoda i pan młody muszą być w centrum uwagi. Jednak z pewnością nie są oni całą historią. Ten dzień jest również bardzo ważny dla  przyjaciół i rodziny, którzy zostali zaproszeni do dzielenia się Waszą radością. Spotkania z bliskimi a potem  imprezowanie jest dla nich też ważne.  A może tylko wspólne imprezowanie ? :). Bez wątpienia dla każdej pary ważne jest „spotkanie towarzyskie”, które stworzyli aby uczcić swoje małżeństwo. Niewątpliwie gdyby chodziło tylko o  Wasz związek, pewnie chętnie ucieklibyście od tego całego zgiełku i zabawy i przygotowalibyście małą ceremonię.

Dla wielu osób ślub jest rzadką okazją do spotkania wszystkich najbliższych. W czasach gdy bliscy są często rozproszeni po całym kraju a nawet świecie takie spotkania są wyczekiwane. Jak na ironię, na przyjęciach ludzie również się rozpraszają. W związku z tym ​​obowiązkiem fotografa ślubnego jest fotografowanie peryferii wydarzenia. Trzeba szukać ciekawych chwil z dala od głównej akcji. Klienci w przeważającej mierze pragną pełnego obrazu dnia ślubu. W rezultacie oczekują w pełni zrealizowanego reportażu ich związku, opowiedzianego poprzez działania i reakcje zaproszonych gości. Jako doświadczony fotograf nie zapominam o tym i szybko wyłapuję i uwieczniam sceny, w celu stworzenia emocjonalnej i głębokiej historii ślubnej.

 

zdjęcia z przygotogać ślubnych. profesjonalna fotografia ślubna
przygotowania ślubne na zdjęciach fotografa ślubnego z warszawy

Opowiadanie zdjęciami – Ślubny storytelling

Biorąc pod uwagę, że wesele to suma różnych większych i mniejszych części wydarzeń, brak tego co dzieje się z dala od młodej pary, byłoby niedopowiedzianą historią. Dlatego staram się aby Wasza historia zawsze była kompletna. W rezultacie czego 30-50% moich profesjonalnych zdjęć ślubnych stanowi kategoria poboczna.

Problematyczna jest często chaotyczność niektórych przyjęć weselnych. Oznacza to, że wiele różnych rzeczy dzieje się w tym samym czasie. Toczy się wiele rozmów naraz, a dzień jest pełen różnych wydarzeń, jak pocałunki pary młodej, spotkania ludzi po latach, jedzenie, taniec, biegające dzieci…  Oprócz samej akcji wydarzenia te są pełne emocji, i staram się je uchwycić aby odpowiednio udokumentować Wasz ślub. Ponadto, wykonując te zdjęcia często z daleka i z boku, jako fotograf ślubny zapewniam parze wyjątkową usługę. W wyniku czego pozwalam im doświadczyć wszystkich elementów i momentów ślubu, w których niekoniecznie byli obecni. W rezultacie panna młoda i pan młody mogą ponownie przeżyć emocje ślubne i zobaczyć wiele sytuacji, które miały miejsce wokół nich.

historie ślubne oczami fotografa. profesjonalne zdjęcia ślubne
reportaż ślubny fotografa z warszawy

Zagłębianie się w opowieść ślubną.

W ujęciach bocznych nie chodzi tylko o uzyskanie szerokiej perspektywy czy wytropienie każdego gościa i zrobienie mu zdjęcia na obrzeżach uroczystości. Chodzi o głębię, niezbędny składnik solidnego fotoreportażu ślubnego. Bez wątpienia także uzyskanie artystycznej oprawy zdjęć. Szczególnie podkreślam, że ważne jest dla mnie, uchwycenie całego dnia ślubu, a nie tylko momentów w których para skupia uwagę aby ładnie wyjść na zdjęciach. Dlatego bardzo ważne są reakcje, emocje i wyjątkowe chwile które przeżywają goście. Choć portrety są oczywiście też przyjemną pamiątką. Przede wszystkim to właśnie „poboczne historie” zapewnią pełniejsze, bogatsze przeżywanie tego dnia za każdym razem gdy będziecie oglądali zdjęcia ślubne które dla Was wykonałem.

zdjęcia ślubne nad wisłą
zdjęcia ślubne fotoreportera ślubnego

Ciekawość i spostrzegawczość.

Lubię słuchać siebie i pozwalam sobie na zdumienie, ciekawość i zabawę. Innymi słowy, uczucia, które były inspiracją dla mnie jako fotografa ślubnego.  Odgrywają one kluczową rolę w robieniu najlepszych ujęć pobocznych. Często podążam za ciekawymi ludźmi rzucającymi się w oczy. Zdarza się, że za chwilę trafie na coś wyjątkowego, są oni zazwyczaj prowodyrami wesołych zdarzeń i ciekawych reakcji. Najlepszy fotograf ślubny wie, że najbardziej wyjątkowym i najważniejszym elementem profesjonalnych zdjęć ślubnych jest brak zahamowań fotografując, tym samym ma szansę eksperymentować, bawić się i rozwijać swoją kreatywność.

profesjonalna fotografia ślubna


 

Przewidywanie jest kluczem.

 

 Uważam, że przewidywanie pewnych zdarzeń jest dla fotoreportera ślubnego szalenie istotną umiejętnością. Sam sukces ciekawych ujęć na fotografiach ślubnych jest bezpośrednio przypisywany tej umiejętności. Czasami czekam dość długo, aby zrobić zdjęcie którego szukam. Potrafię znaleźć miejsca, gdzie znajdują się wyjątkowym oświetleniu i interesującym elemencie kompozycji. Mając wystarczająco dużo cierpliwości, w końcu nadchodzi właściwy moment. Czasami to oczekiwanie jest nerwowe, a czasami pozornie bezcelowo błądzę w poszukiwaniu właściwych elementów czyli momentu, oświetlenia, i emocji. Tego co się dzieje na twarzach gości. Zazwyczaj udaje mi się przewidzieć idealny moment, oprawić go, a następnie cierpliwie czekać i udokumentować cały nastrój dnia ślubu. I właśnie to mogą wydobyć zdjęcia ślubne z boku. Chociaż zwykle są wykonane na krawędzi głównego wydarzenia, przedstawienie wątków pobocznych z dnia ślubu – spotkań dziesiątek osobowości, grymasów, uśmiechów i marzeń sprawia, że ​​wcale nie są peryferyjne.

SNOBISTA – profesjonalny fotograf ślubny z warszawy