Select Page

O tym jak ograniczenia wpływają na moje zdjęcia ślubne

Rok 2020 to najbardziej niezwykły rok, przez który przeszła większość z nas, a jego skutki są daleko idące. Pytanie brzmi, jak wpłynęło to na Ciebie jako osobę myślącą o małżeństwie i na mnie jako fotografa ślubnego?

Kiedy kalendarz przeszedł na marzec, wszystko zaczęło się rozpadać. Przy pełnym lockdounie zdjęcia były całkowicie poza możliwościami wykonania, co oznaczało, że ​​wszystko, co miałem zrobić, zostało odwołane lub opóźniane w nieskończoność. Wszystkie wyjazdy na zdjęcia ślubne i narzeczeńskie zostały wstrzymane, a podpisanie nowych umów na sesje ślubne w warszawie zostały wstrzymane. To była nagła i niepokojąca zmiana.

  Po pierwsze, muszę powiedzieć, że bardzo mi przykro z powodu panującej sytuacji od marca 2020.  Planowanie ślubu jest wystarczająco stresujące bez niepewności tego, jak szybko wszystko się zmienia. Wszystkie śluby w 2020 roku były w zasadzie przekładane. Były i takie które przekładałem dwa razy a nawet taki który się nie odbył. Niestety i rezygnacja się trafiła. Rozumiem, że sytuacja epidemii nie sprzyja organizowaniu tego typu uroczystości. Otrzymałem też kilka zapytań dotyczących moich zasad dotyczących przyszłych ślubów w latach 2021/22 w związku z pandemią COVID-19. Chcę Was zapewnić, że mam zamiar i  pewność, że spełnię swoją rolę na Waszym ślubie i weselu, kiedy tylko to nastąpi. Mój aparat i ja jesteśmy gotowi. Jako fotograf ślubny jestem przygotowany na różne zmiany planów i terminów.

Niezależnie od sytuacji najlepszą radą jest nie panikować. Dokładnie zbadaj wszystkie ewentualności i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami tak jak ja to robię. 

W najgorszym przypadku może zaistnieć konieczność przełożenia ślubu i zgrania terminu, ale Wasze zdrowie i bezpieczeństwo Twoich gości powinny być najważniejsze. Zawsze proszę o utrzymywanie otwartej komunikacji ze mną podczas tego procesu, jeśli pomoże to w planowaniu i podejmowaniu decyzji.

Co się stanie, jeśli będziecie zmuszeni przełożyć swój ślub?

Wszelkie wpłacone zaliczki zostaną automatycznie przeniesione na nową rezerwację. Jeśli okaże się, że nie jesteśmy w stanie dopasować swoich terminów. Zaliczka zostanie zwrócona. Jednocześnie mam prośbę. Chciałbym abyście zrozumieli, że zdjęcia ślubne to moja bardzo odpowiedzialna praca. Każdy zarezerwowany termin jest dla mnie momentem gdy zarabiam wykonując zdjęcia ślubne. Weźcie to pod uwagę przekładając ślub. Najłatwiej jest zrezygnować lecz dla mnie to utrata kontraktu i zarobku.

Dosłownie znajdujemy się w samym środku globalnego kryzysu zdrowotnego i jesteśmy nieustannie bombardowani złymi wiadomościami, wręcz jedną za drugą. Moja ślubna branża fotograficzna odczuła to  szczególnie mocno, a śluby są odkładane lub odwoływane. Dobrą wiadomością jest to, że miłość nie jest odwołana a  historie ślubne PRAWDZIWYCH par są pozytywnym dowodem na to, że jednak można jak się chce. Ważnym jest, aby pamiętać jakich zaleceń przestrzegać na podstawie wytycznych i dostępnych w tym czasie informacji.

Chcę przez to powiedzieć, że udało się zrealizować kilka zleceń na zdjęcia ślubne w warszawie a nawet pojechać gdzieś dalej.

 

Pozytywme zmiany wpływające na formę zdjęć ślubnych

 

Teraz wszystko wygląda zupełnie inaczej. Są też pozytywy takich zmian. Jakie ?

Teraz jako Para decydujecie się na ślub i wesele w mniejszym gronie i miejscach ciekawszych niż sale bankietowe. Wybierane przez Was restauracje mają ciekawszy charakter i są bardziej romantyczne. Skupiacie się na sobie a nie na zabawie. Czy to nie lepsze ? Jednocześnie jako fotograf ślubny mam większe pole manewru, ponieważ zaczęliście wybierać zdjęcia ślubne lub film. Dzięki temu otrzymujecie pamiątkę wartą wiele więcej niż dotychczasowy mix obu wizualnych zapisów. Możecie lepiej wybrać miedzy zdjęciami ślubnymi i filmem powodując, że dwie ekipy nie będą ze sobą walczyły starając się wykonać dla Was zlecenie. Taka możliwość wyboru jest tańsza i lepsza dla każdego z nas.

Z drugiej strony, bądźmy szczerzy… Jestem pewien, że jest wiele Par, które po cichu rozkoszują się możliwością zawarcia małżeństwa i nie czują się zobowiązane do zaproszenia całej swojej dalszej rodziny! Chociaż wesela nie będą takie same bez tych wszystkich pijanych wujków na parkiecie wink